Stephen R. Covey

 Dílo Stephena R. Coveyho

Dr. Covey je autorem řady uznávaných knih, včetně mezinárodního bestselleru 7 návyků skutečně efektivních lidí (The 7 Habits of Highly Effective People), kterého se prodalo po celém světě přes 20 miliónů výtisků ve 40 jazycích. K jeho dalším úspěšným knihám patří Krok za krokem – to nejdůležitější především (First Things First), Bez zásad nemůžete vést (Principle-Centered Leadership), 7 návyků šťastných rodin (The 7 Habits of Highly Effective Families), 8. návyk – od efektivnosti k výjimečnosti a Jak dosahovat předvídatelných výsledků v nepředvídatelných časech.

Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí byla v roce 2002 označena časopisem Forbes jednou z 10 nejvlivnějších knih o managementu, jaké kdy vyšly. Průzkum časopisu Chief Executive Magazine ocenil tuto knihu jako jednu ze dvou nejvlivnějších knih 20. století v oblasti podnikání. 
 
Další titul, 8. návyk – od efektivnosti k výjimečnosti, ve Spojených státech vydaný r. 2004, se dostal na vrchol několika žebříčků bestsellerů, které zveřejnily např. New York Times, Wall Street Journal, USA Today Money, Business Week nebo Amazon.com a Barnes & Noble. Této knihy se na celém světě prodalo přes milion výtisků. V r. 2006 byl 8. návyk společností Soundview Executive Book Summaries prohlášen za Nejlepší knihu o podnikání roku 2005.
 
Jeho předposlední publikací je kniha I ve mně je lídr (The Leader in Me – vyjde v českém jazyce na podzim 2012) - kniha pojednávající o tom, jak 7 návyků a principy leadershipu pomáhají ve výchově a vzdělávání při implementaci do výkuky základních škol. Novinkou vydanou v USA na začátku roku 2012 je Třetí alternativa (The 3rd Alternative – vyjde v českém jazyce na přelomu roku 2012/2013). Tato kniha ukazuje, jak překonat tradiční postupy řešení konfliktů a nalézat takové, jež uspokojí všechny zúčastněné strany a které jsou založené na synergickém přístupu soupeřících stran - na tzv. Třetí alternativě.
 

Fakta o Dr. Coveym

Stephen Covey získal pro rok 2012 druhou pozici v celosvětovém žebříčku nejvlivnějších profesionálů leadershipu - World´s Top 30 Leadership Gurus. Žebříček v dubnu zveřejnil server www.leadershipgurus.net. Osobnosti světové Top třicítky charakterizuje to, že vlastní principy leadershipu využívají nejen k dosažení vynikajících výsledků svých firem, ale také k rozvoji a ovlivňování samotného leadershipu i dalších lídrů na celém světě.

V roce 2003 Dr. Covey získal cenu Fatherhood Award  udělovanou společností National Fatherhood Initiative, o níž říkal, že ze všech ocenění, která kdy získal, si tohoto vážil nejvíce (ocenění udělované osobnostem za příkladné, oddané a zodpovědné otcovství). Stephen R. Covey byl jmenován Řečníkem roku (Speaker of the Year), obdržel International Man of Peace Award, dále The National Entrepreneur of the Year Lifetime Award for Entrepreneurial Leadership za celoživotní přínos v oblasti vedení lidí v podnikání.

Organizačním odkazem Dr. Coveyho světu je Covey Leadership Center. 30. května 1997 došlo k fůzi společností Covey Leadership Center a Franklin Quest a vznikla firma FranklinCovey, vzdělávací a poradenská společnost, která je dnes zastoupena ve 140 zemích světa.

Dr. Covey byl bakalářem přírodních věd v oboru Business Administration na University of Utah v Salt Lake City a MBA v oboru Business Administration na Harvard University. Byl také držitelem 10 čestných doktorátů.

Učit druhé, jak žít život podle zásad a jak podle zásad vést, se stalo jeho celoživotní prací.

Zdroj: http://www.franklincovey.cz/stephen-r-covey

Zpět

Doporučujeme

Předplatné

Předplatné

Staňte se Lumeny
2 490,0 Kč
Čtyřhodinový pracovní týden

Čtyřhodinový pracovní týden

Nemarněte celé dny v práci, žijte kdekoli a staňte se
Timothy Ferriss
 
  • Poslechnout ukázku audioknihy ve formátu MP3
500,0 Kč
Edice Lumeni

Edice Lumeni

Akce 2 lístky do SKY boxu na vybrané utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
3 990,0 Kč
Business English Meetings

Business English Meetings

Úroveň znalostí A2
 
  • Poslechnout ukázku audioknihy ve formátu MP3
660,0 Kč