Zdeněk Junák

Televizním divákům je patrně nejvíce znám coby brněnský četník Ambrož z televizního seriálu Četnické humoresky nebo jako hlas tváře teleshoppingu Horsta Fuchse.

Sylva Talpová

Sylva Talpová je vedoucí ateliéru Muzikálového herectví na JAMU, kromě hlavního oboru učí také tři dabingové disciplíny - herectví, režii a úpravy dabingových dialogů. (JAMU je jediná vysoká umělecká škola v České republice, na které se dabing vyučuje.) Mimo fakultu vede semináře komunikačních a prezentačních dovedností a etikety. Na svém kontě má stovky dabingových rolí, za všechny Sabrina ze seriálu Big Ben, kapitán Janewayová ze Star treku Voyager, Vanozza ze serálu Borgiové, dabovala Geraldinu Chaplinovou, Sharon Stoneovou, Catherine Deneuveovou, Isabelle Huppertovou a mnoho dalších.

Robert Jícha

Zpěvák, herec, dabér a moderátor vystudoval muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU. Již ve 3.ročníku získal angažmá v Městském divadle Brno, kde ztvárnil doposud více než 30 muzikálových, činoherních i operetních rolí. Pět let hostoval v Praze v muzikálu Les Misérables – Bídníci a od roku 2008 také v Hudebním divadle Karlín v hlavní roli Josého v muzikálu Carmen. Věnuje se dabingu (Jake Gylenhall, Elijah Wood…), koncertní, produkční a charitativní činnosti. Spolupracuje s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek.

Martin Stránský

Je stálým hostem pražského Divadla pod Palmovkou. Na divadelních prknech byl mimo jiné Cyranem, Miláčkem, Valmontem, Jagem, Petrucciem, McMurphym v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Pravidelně se objevuje v televizních seriálech a celovečerních filmech.

Martin Sláma

Narodil se,vyrůstal, a dodnes žiji v Brně.Chodil zde také do škol,od mateřské až po vysokou, a hned po ukončení Divadelní fakulty JAMU (obor činoherní herectví), nastoupil v roce 1992 do angažmá v Národním divadle Brno, kde také stále jako herec působí. Už na JAMU se začal věnovat dabingu a dodnes nadaboval desítky filmů a seriálů. Účinkoval i v několika televizních inscenacích a seriálech, například v Četnických humoreskách v roli strážmistra Karabely. Od roku 1994 začal pracovat jako moderátor brněnského Rádia Krokodýl, kde o víkendech stále vysílá a v letech 2008 a 2009 také moderoval Dobré ráno na ČT.

Ladislav Běhůnek

Herec, dabér Narozen 12.3.1960

Daniel Dítě

Daniel Dítě je nejen známý dabér, ale i herec. Začínal po boku Miroslava Donutila ve snímku Balada pro banditu, a v poslední době se objevuje spíše jen v seriálech. Známější než jeho tvář je ale jeho hlas, který propůjčil třeba postavě Karla Mayera ze Zoufalých manželek, generálu Mansfieldovi v novém sci-fi seriálu Heuréka či několika postavám v kultovním Star Treku.

Aleš Zbořil

Herec, moderátor. Narodil se 1. Července 1968. Od roku 1994 je ženatý, má dceru a syna.

Doporučujeme

Předplatné

Předplatné

Staňte se Lumeny
2 490,0 Kč
Čtyřhodinový pracovní týden

Čtyřhodinový pracovní týden

Nemarněte celé dny v práci, žijte kdekoli a staňte se
Timothy Ferriss
 
  • Poslechnout ukázku audioknihy ve formátu MP3
500,0 Kč
Edice Lumeni

Edice Lumeni

Akce 2 lístky do SKY boxu na vybrané utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
3 990,0 Kč
Business English Meetings

Business English Meetings

Úroveň znalostí A2
 
  • Poslechnout ukázku audioknihy ve formátu MP3
660,0 Kč