Robert Jícha

Brněnský rodák vystudoval muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU, kde absolvoval titulní rolí hry G. Gorina Thyl Ulenspiegel. Již ve 3.ročníku získal angažmá v Městském divadle Brno. Zde ztvárnil více než 25 muzikálových činoherních i operetních rolí – Tony – West Side Story, Arktis – Babylon, Lysander – Sny nocí svatojanských, Benvolio – Romeo a Julie, Bedřich – My Fair Lady (Ze Zelňáku), Anděl strážný – Svět plný andělů, Nikola Šuhaj – Koločava, Woof – Vlasy (Hair), Ježíš – Jesus Christ Superstar, Loriot – Mam’zelle Nitouche, John Styx – Orfeus v podsvětí, Rochefort – Tři mušketýři, Enjolras - Les Miserables – Bídníci, Magaldi - Evita… Účinkoval též v představeních Kean IV., Amadeus, Cyrano z Bergeracu, Cikáni jdou do nebe, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Šumař na střeše… Dvakrát účinkoval ve scénickém provedení Bernsteinovy Mše. Pět let hostoval v Praze v muzikálu Les Misérables – Bídníci v roli Enjolrase v GoJa Music Hall. Od r. 2008 hostoval též v Hudebním divadle Karlín v Praze v hlavní roli Josého v muzikálu Franka Wildhorna Carmen po boku Lucie Bílé.

Na začátku března 2011 odpremiéroval hlavní roli Michaela  / Gola v muzikálu George Gershwina PARDON MY ENGLISH v ostravském Divadle Jiřího Myrona. Tamtéž nazkoušel roli Woodyho v inscenaci DIVOTVORNÝ HRNEC, roli Ivánka v pohádkovém muzikálu MRAZÍK, roli Nathana Detroita v české premiéře muzikálu SÁZKY Z LÁSKY (Guys and Dolls) v režii Šimona Cabana. Nejnověji můžete Roberta vidět v roli Boniho v klasické operetě ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA v režii Lumíra Olšovského.

Po návratu z volné nohy do angažmá Městského divadla Brno nazkoušel pod režijním vedením Stanislava Moši činoherní roli Neila Browna ve Výkřicích do tmy a následně hlavní mužskou roli Gerolda v původním německém muzikálu Papežka. Dále se představil jako Tenor v inscenaci Pavla Fiebera  Funny Girl, s jehož německou verzí odehrál i turné v Ingolstadtu. Objevil se též jako Bratr Michal v původním muzikálu Očistec a jako padouch Ramón v muzikálu Zorro. Poslední premiérou byly slavné Kočky (Cats), ve kterých hraje Vašnostu Bruma v režii Stanislava Moši.V létě 2013 se zhostil rolei hospodského Thenardiéra na Les Miserables v lucemburském Wiltzu. Nedávno se vrátil z německého Ingolstadtu, kde sehrál hlavní mužskou roli Gerolda v muzikálu Papežka – Die Päpstin v původním německém jazyce. V březnu 2014 by se měl objevit jako Magaldi a Che v muzikálu Evita v Ostravě.

Věnuje se i dabingu (Jake Gylenhall, Elijah Wood…), koncertní, produkční a charitativní činnosti. Spolupracuje s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Pro ten zorganizoval již několikátý benefiční koncert, v lednu 2011 s exklusivním hostem – Lucií Bílou. Díky této akci se pro NFDO Krtek vybralo skoro půl milionu korun. V březnu 2012 akci zopakoval (exkluzivní hosté – Helena Vondráčková, Ilona Csáková a Roman Vojtek) s výtěžkem 312 000 korun. 23. března 2013 se uskutečnil prozatím poslední Koncert pro Krtka (viz sekce KONCERTY) s výtěžkem 224 tisíc korun. Mezi hosty tentokrát byla Jitka Zelenková, Dasha, Monika Bagárová, dále Pavel Šporcl a Aleš Slanina.

Mluví anglicky, německy, zpívá též španělsky a francouzsky. Podílel se na CD Radúz a Mahulena, Babylon, Svět plný andělů, Les Misérables – Bídníci Live (Praha), Hair – Vlasy, Nana, Carmen, Les Miserables (Brno) a na DVD Muzikály z Broadwaye.

Zpět

Doporučujeme

Předplatné

Předplatné

Staňte se Lumeny
2 490,0 Kč
Čtyřhodinový pracovní týden

Čtyřhodinový pracovní týden

Nemarněte celé dny v práci, žijte kdekoli a staňte se
Timothy Ferriss
 
  • Poslechnout ukázku audioknihy ve formátu MP3
500,0 Kč
Edice Lumeni

Edice Lumeni

Akce 2 lístky do SKY boxu na vybrané utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
3 990,0 Kč
Business English Meetings

Business English Meetings

Úroveň znalostí A2
 
  • Poslechnout ukázku audioknihy ve formátu MP3
660,0 Kč